Wzornik kolorów, barwy lakierów. Kolorowe okna, drzwi - Paleta RAL Classic
Oferta WYPRZEDAŻY

ZLECENIA
WSPÓŁPRACA

w rejonie łódzkim

firmy, montażyści stolarki okiennej,
bram segmentowych
nawiążemy współpracę
tel, 507·105·953Stolarka z aluminium: Wskazówki ważne przy wyborze

Aluminium jest doskonałym materiałem do produkcji profili okiennych – lekkie, bardzo wytrzymałe, odporne na czynniki atmosferyczne, bardzo łatwe w montażu i niezbyt drogie. Profile aluminiowe przez długie lata zachowują pełną funkcjonalność oraz nie tracą walorów estetycznych. Dostępność różnych systemów i profili stwarza nieskończone możliwości aranżacyjne i pozwala na wykonywanie wszystkich rodzajów okien, także tych najbardziej wyszukanych technologicznie. Aby wybrać właściwy system, trzeba jednak zwrócić uwagę na jego ogólną charakterystykę.

Technologia - aluminium pozwala na tworzenie konstrukcji sztywniejszych niż te, które powstają z PCV, dzięki czemu przestrzeń zajęta przez taką konstrukcję może być większa bez uszczerbku dla bezpieczeństwa i funkcjonalności budynku. Dzięki innowacyjnym technologiom stosowanym przy tworzeniu profili bardzo dobrze zatrzymują one ciepło wewnątrz budynku. Większa niż w przypadku okien z PCV jest także trwałość, co ważne jest szczególnie tam, gdzie stolarka będzie poddawana istotnym naprężeniom wynikającym z warunków pogodowych albo z charakteru użytkowania. Różnorodność profili pozwala na wykorzystanie systemów aluminiowych do projektowania nie tylko prostych okien lub drzwi, ale także całych fasad, dachów i elementów dekoracyjnych.

Estetyka - rozwiązania stosowane przy konstruowaniu profili aluminiowych pozwalają na ich estetyczne wykończenie. Gładka powierzchnia, możliwość anodowania lub malowania w pełnej palecie RAL (proszkowo, co dodatkowo zwiększa odporność na uszkodzenia i korozję) sprawiają, że profile aluminiowe przez długi czas wyglądają atrakcyjnie: nie żółkną tak, jak niektóre profile tworzywowe. Wiele systemów umożliwia gięcie kształtowników tak, aby powstały łuki lub konstrukcje łukowe, a także malowanie dwubarwne (inne wewnątrz i na zewnątrz), co daje dodatkowe możliwości aranżacyjne.

Bezpieczeństwo - profile aluminiowe dają możliwość zamontowania praktycznie wszystkich okuć zgodnych ze współczesnymi normami, a to oznacza, że są przynajmniej tak samo bezpieczne, jak profile wykonane z PCV. Można do nich dołączyć także specjalistyczne zabezpieczenia szyb czy okucia wzmacniające, a wybrane profile mogą posłużyć do wprawiania szyb ognioodpornych. Aluminium – co wynika z jego właściwości surowcowych – spełnia normy bezpieczeństwa pożarowego i może zostać wykorzystane do produkcji skrzydeł antywłamaniowych.


 Kontakty - Budvar Łódź

ul. Brzezińska 105

tel./fax42 634 23 61

   Michał Rędzikowski

mob.517 798 702

Formularz zapytania

Biuro Łódź

ul. Brzezińska 105

tel.42 617 24 41

mob.507 105 953

Formularz zapytania

 Bezołowiowe okna PCV Budvar Łódź Okna bez ołowiu