Wzornik kolorów, barwy lakierów. Kolorowe okna, drzwi - Paleta RAL Classic
Oferta WYPRZEDAŻY

ZLECENIA
WSPÓŁPRACA

w rejonie łódzkim

firmy, montażyści stolarki okiennej,
bram segmentowych
nawiążemy współpracę
tel, 507·105·953

Szyby

Szyba ma o wiele więcej funkcji, niż by to się wydawało w pierwszej chwili. Ten pozornie prosty element jakim jest szyba, zajmuje często ¾ powierzchni okna i odpowiedzialny jest za wiele cech, ważnych dla użytkownika i jego wygody. Z tego właśnie powodu, intensywnie rozwijane są technologie wieloszybowe, tzw. szyby zespolone.

Podstawowym standardem jest dziś podwójna szyba zespolona (zespół szybowy), złożona z dwóch szyb ciepłochronnych, o niskiej przenikalności termicznej (zgodnie z normą PN-EN 674). Najczęściej szyby zespolone, pomiędzy warstwami szkła posiadają gaz szlachetny, Argon, który bardzo słabo przewodzi ciepło i dzięki temu staje się niewidocznym izolatorem ciepła. Technologie zespoleń wielu szyb i tworzenie wielu warstw odzielanych gazem, powoduje zwielokrotniony efekt izolacji cieplnej i dźwiękowej. Jedna z szyb jest zwykle szybą typu float. Oznacza to, że w procesie produkcji została pokryta niewidoczną, bardzo cienką, ale skutecznie zatrzymującą ciepło, warstwą metali szlachetnych. Powłokę taką nazywa się powłoką niskoemisyjną.

Powłoka niskoemisyjna to cienka przeźroczysta warstwa pokrywająca szkło, która w sposób selektywny przepuszcza promieniowanie cieplne. Pozwala to na uzyskanie maksymalnych zysków z promieniowania słonecznego przy jednoczesnym ograniczaniu strat cieplnych. Powłoka ta przepuszcza wpadające do pomieszczenia wysokotemperaturowe promieniowanie słoneczne o krótkiej długości fali, stanowiąc jednocześnie barierę dla niskotemperaturowego promieniowania z wnętrza pomieszczenia o długim okresie fali. Dużą zaletą szkła z warstwą niskoemisyjną jest wysoka przepuszczalność światła.

Szyby zespolone

Odpowiednia szyba zespolona, daje wiele korzyści. Przede wszystkim redukuje utratę ciepła, a więc obniża koszty ogrzewania. Po drugie blokuje promieniowanie UV, które nie tylko jest szkodliwe dla ludzi, ale – co w domu jest najbardziej odczuwalne – powoduje blaknięcie farb, tapet czy mebli. Odpowiednia przejrzystość szyby, a co za tym idzie przepuszczalność dla światła, to sposób na poprawę nastroju. Dźwięko-izolacyjność systemów multiszybowych, szyby zespolone znakomicie pozwalają stworzyć w pomieszczeniach strefę odizolowaną dźwiękowo, ale jednocześnie dobrze doświetloną.

Promieniowanie słoneczne może być przez szyby redukowane na dwa sposoby, dlatego szyby można podzielić na dwie kategorie:

Rodzaje szyb

  • szyby absorpcyjne - tutaj zaklasyfikować należy większość szyb barwionych na kolor niebieski, zielony brązowy lub szary. Promieniowanie słoneczne zostaje zaabsorbowane przez cząsteczki barwnika.
  • szyby refleksyjne - tutaj także często barwi się szkło, ale nie jest to w żaden sposób wymogiem. Istotna jest natomiast warstwa tlenków metali, które są wtopione w powierzchnię szyby, a które odbijają promienie słoneczne, zanim te dostaną się do pomieszczenia.

Oferta Biura Franczyzowego Budvar S.A. Łódź  Szyby stolarka pcv, okna aluminiowe, drzwi zewnętrzne, stolarka alu, stolarka otworowa z drewna, okucia, parapety, antywłamaniowe rolety zewnętrzne, żaluzje, szyby specjalne, okna nietypowe Budvar ❖ Szyby B.F. Łódź, Brzezińska 105. Sprzedaż okien PCV Łódź, Warszawa okna drewniane i aluminiowe. Parapety, rolety, okucia, szyby Okna Warszawa. Na wymiar Okna PCV Warszawa. - Prowadzimy sprzedaż i montaż okien w Łodzi i Warszawie. W ofercie dla Państwa mamy drzwi i okna na wymiar, okna nietypowe, a także nietypowe kształty takie jak np. okna okrągłe BUDVAR Centrum Sp.z O.O. - ZR Consulting Łódź, Brzezińska 105 do niedawna Łagiewnicka 65. Teraz przy wyjeździe z Łodzi w kierunku Warszawy. Zapraszamy, obsługujemy klientów z Warszawy, teraz również sprzedajemy okna PCV w Warszawie. Oferta na Okna typowe i okna na wymiar o nietypowych kształtach.
Wszystkie prawa zastrzeżone przez budvar.lodz.pl © 2010/18
 Kontakty - Budvar Łódź

ul. Brzezińska 105

tel./fax42 634 23 61

   Michał Rędzikowski

mob.517 798 702

Formularz zapytania

Biuro Łódź

ul. Brzezińska 105

tel.42 617 24 41

mob.507 105 953

Formularz zapytania

 Bezołowiowe okna PCV Budvar Łódź Okna bez ołowiu