DODATKI i AKCESORIA DO OKIEN

Nawiewniki w oknach

 Wentylacja okien - nawiewniki

Dzięki nawiewnikom możliwe jest wietrzenie pomieszczeń bez uchylania lub otwierania okien. Dopływ świeżego powietrza jest niezwykle istotny nie tylko dla samopoczucia użytkowników obiektu, ale także dla skutecznego funkcjonowania układów wentylacyjnych.


Standardowy zestaw nawiewnika składa się z części zewnętrznej i wewnętrznej. Na zewnątrz montuje się okap, który chroni przed dostawaniem się do wnętrza pomieszczenia wody i owadów, natomiast wewnątrz montuje się właściwy nawiewnik. Zestaw można wzbogacić o specjalne okapy ochronne, które ograniczają dostający się do środka hałas.
Nawiewniki montowane są nad oknami, ponieważ tego wymagają Polskie Normy oraz względy praktyczne. Dzięki temu nawiew jest skuteczny, ale nie daje nieprzyjemnego wrażenia przeciągu. Nawiewniki, aby umożliwić skuteczną pracę układów wentylacyjnych, montuje się tylko w pokojach i w uzasadnionych przypadkach w kuchni.

Typy nawiewników

W naszej ofercie znajduje się kilka typów nawiewników, które różnią się między sobą zasadą działania.:

 • nawiewniki higrosterowane - to nawiewniki automatyczne, które regulują przepływ powietrza w zależności od wilgotności względnej w pomieszczeniu. Im jest ona wyższa, tym szybsza będzie wymiana powietrza, przy czym cały zestaw nawiewników sterowany jest w taki sposób, aby regulować przepływ powietrza w konkretnych pomieszczeniach tak, aby dostosować go do pory doby i wymagań użytkowników. Większość takich nawiewników ma też możliwość niemal całkowitego zamknięcia przepływu powietrza.

   Nawiewnik higrosterowany EMM

  nawiewnik higrosterowany EMM

   Nawiewnik higrosterowany EHA

  nawiewnik higrosterowany EHA

 • nawiewniki ciśnieniowe - również są nawiewnikami automatycznymi. Ich działanie jest spowodowane powstaniem różnicy ciśnień między wnętrzem pomieszczenia a otoczeniem. Im większa różnica ciśnień, tym bardziej intensywny staje się przepływ powietrza, aż powyżej pewnej granicy nawiewnik zaczyna przymykać otwory, aby zapobiec na przykład dostawaniu się do pokoju podmuchów wiatru.

   Nawiewnik ciśnieniowy EFR

  nawiewnik ciśnieniowy EFR

   Nawiewnik ciśnieniowy 2MO

  nawiewnik ciśnieniowy 2MO

   Nawiewnik ciśnieniowy AMI

  nawiewnik ciśnieniowy AMI

   Nawiewnik ciśnieniowy AMA

  nawiewnik ciśnieniowy AMA

 • nawiewniki sterowane ręcznie - W tym przypadku to użytkownik odpowiedzialny jest za dostosowanie przepływu do aktualnych potrzeb za pomocą odpowiednich elementów sterujących nawiewnika.


Stosowanie nawiewników jest ważne ze względu na niekorzystne następstwa niedostatecznej wentylacji pomieszczeń, czyli:

 • skraplanie się pary na szybach;
 • możliwość zawilgocenia pomieszczenia oraz pojawienia się pleśni
 • pogorszenie samopoczucia spowodowane nieodpowiednim składem powietrza w pomieszczeniu;
 • nieprzyjemny zapach pojawiający się w pomieszczeniu;
 • nagromadzenie ewentualnych toksycznych lub szkodliwych oparów klejów, detergentów itp.
 • zagrożenie niedoborem tlenu niezbędnego do prawidłowego spalania paliw stałych oraz gazu w kominkach, piecach itp.Oferta Biura Partnera Budvar Sp. z O.O., Łódź  Dodatki okienne nawiewniki stolarka pcv, okna aluminiowe, drzwi zewnętrzne, stolarka alu, stolarka otworowa z drewna, parapety drewniane, antywłamaniowe rolety zewnętrzne, żaluzje, szyby specjalne, okna nietypowe Dealer Budvar ❖ Dodatki okienne nawiewniki — Łódź, Brzezińska 103/105. Sprzedaż okien PCV Łódź: okna PVC, drewniane i aluminiowe. Parapety, rolety, szyby Okna Warszawa. Na wymiar Okna PCV Warszawa. - Prowadzimy sprzedaż i montaż okien w Łodzi, Strykowie, Łowiczu, ale również prowadzimy montaż okien w Warszawie. W ofercie dla Państwa mamy drzwi i okna na wymiar, okna nietypowe, a także nietypowe kształty takie jak np. okna okrągłe BUDVAR Centrum Sp.z O.O. - ZR Consulting Łódź, Brzezińska 105. Zajmujemy się sprzedażą stolarki budowlanej i prowadzimy pełnozakresowe usługi budowlane, wykończenia wnętrz i remonty pomieszczeń mieszkalnych i biurowych. Zapraszamy, obsługujemy klientów z Warszawy, teraz również sprzedajemy okna PCV w Warszawie. Oferta na Okna typowe i okna na wymiar o nietypowych kształtach.
Wszystkie prawa zastrzeżone przez budvar.lodz.pl © 2010/23
 wymiana parapetów, gładzie, gipsowe ścian oraz sufitow, remont || wymiana posadzek remont łazienek remont i modyfikacje: instalacji elektrycznej, hydraulicznej
 Kontakty - Budvar Łódź

& Biuro ZR Consulting

ul. Brzezińska 103

tel.42 307 10 79

tel./fax42 634 23 61

   Zdzisław Rędzikowski

mob. 507 105 953

   Michał Rędzikowski

mob. 517 798 702

Więcej kontaktów

Pn - Pt: 8 - 1630

Sob: 8 - 1300

 Bezołowiowe okna PCV Budvar Łódź Okna bez ołowiu