Szyby niestandardowe
SGG CLIMAPLUS PROTECT
Główne zalety
SGG CLIMAPLUS PROTECT to szyby zwiększające bezpieczeństwo. Podniesiona klasa odporności na włamanie sprawia, że czujesz się bezpiecznie przez cały rok.
SGG CLIMAPLUS PROTECT jest szybą zabezpieczoną folią PVB, dzięki czemu nawet w przypadku rozbicia otwór nie powstaje lub jest bardzo niewielki. Szyba nie rozpada się na kawałki, przez co trudniej się zranić, a trudniej także dostać się do wnętrza domu. Dodatkowy efekt wynikający z zastosowania folii PVB to lepsze tłumienie hałasu (szyba antywłamaniowa jest grubsza, a folia dodatkowo tłumi drgania). Szyby te charakteryzują się także doskonałymi właściwościami, jeśli chodzi o filtrowanie promieni UV, co oznacza, że warto stosować je wszędzie tam, gdzie wewnątrz umieszczone są elementy wyposażenia, które łatwo blakną pod wpływem światła.
Zastosowania
Szyby zespolone SGG CLIMA PLUS PROTECT stosowane są do szklenia elewacji, okien i zewnętrznych drzwi budynków, w przypadku gdy - ze względu na wymogi projektowe lub obowiązujące przepisy - istnieje konieczność zapewnienia mienia.
Zastosowania:
SGG CLIMAPLUS PROTECT można stosować wszędzie tam, gdzie tylko uznasz, że jest taka potrzeba, ale również w tych miejscach, które – ze względów praktycznych lub prawnych – wymagają lepszej ochrony mienia lub podwyższonego standardu bezpieczeństwa osób, a więc:
- w żłobkach, przedszkolach czy szkołach;
- urzędach, sklepach, biurach i innych obiektach użyteczności publicznej;
- w ogólnodostępnych częściach hoteli i restauracji;
- w budynkach posterunków policyjnych i wojskowych, bankach, czy więzieniach.
Dlaczego to jest bezpieczne?
W szybach SGG CLIMAPLUS PROTECT za podwyższone bezpieczeństwo odpowiada warstwa szkła laminowanego SGG STADIP PROTECT. Folia PVB ma grubość ok. 1/3 milimetra, ale doskonale dzięki niej leżące na sobie kolejne warstwy szkła stają się dużo bardziej odporne na zniszczenie.
Właściwości
Szyby SGG CLIMAPLUS PROTECT trudniej jest wybić, więc podnoszą one bezpieczeństwo. Samo to powoduje, że rośnie komfort psychiczny i pewność, że ani zdrowiu naszemu i naszych bliskich nic nie zagraża, ani nasze mienie nie zostanie uszkodzone w wyniku włamania. Wytrzymałość szyb zależna jest od ilości warstw szkła i folii oraz ich właściwości, a bada się ją przez wielokrotne upuszczanie stalowej, ważącej ponad 4 kilogramy kuli z określonej wysokości. Szyba klasy P5A wytrzymuje aż 9 rzutów kulą z wysokości 9 metrów, klasy najniższej (P1A) „tylko” 3 rzuty z półtora metra.
SGG STADIP
Poniżej podano przykłady zastosowań (w zależności od klasy zabezpieczenia szyby), pomocne przy wyborze odpowiedniego oszklenia.
Co też jest ważne – rozbita szyba praktycznie nie tworzy odłamków: potłuczone szkło pozostaje przyklejone do folii PVB, więc jest to szyba bezpieczna.
O czym pamiętać?
Standardowa szyba zespolona jest zdecydowanie cieńsza od szyby antywłamaniowej. Trzeba więc pamiętać, aby nie tylko szybę, ale także pozostałe elementy odpowiednio wzmocnić. Konieczne są okucia antywłamaniowe, zastosowanie właściwego profilu, a także nieco inny niż zwykle montaż ramy w murze i szyby w ramie. Warto też zwrócić uwagę na możliwość zastosowania dodatkowo szyb chroniących przed hałasem.
Parametry wybranych zestawów