Szyby niestandardowe

SGG COOL-LITE

Refleksyjne szkło przeciwsłoneczne z powłoką magnetronową – brzmi egzotycznie? Bo też i ta technologia ma w sobie coś z fantastyki.

Asortyment

SGG COOL-LITE to tak naprawdę nie jest jeden produkt, ale cała gama produktów, które łączy jedna, najważniejsza cecha wspólna: udoskonalone właściwości ochrony przed zbyt silnym nasłonecznieniem. Przepuszczalność światła, w zależności od zastosowanej technologii i barwników, waha się od 67 do 7%, odbicie od 9 do 42%.

Wyróżniamy kilka podstawowych grup szkieł COOL-LITE:

  • SGG COOL-LITE K, SK i KT
    szkło tego rodzaju jest bardzo przejrzyste, cechuje się wysoką przepuszczalnością światła, ale jednocześnie charakteryzuje je niski Solar Factor, co oznacza, że choć nasłonecznienie jest intensywne, to pomieszczenie nie nagrzewa się od niego efektywnie. Ilość odbijanego światła widzialnego jest w tym przypadku bardzo podobna do ilości światła odbitego przez zwykłe szyby zespolone typu float. Niska emisyjność przyczynia się jednak nie tylko do ograniczenia kosztów klimatyzacji, ale także ogrzewania, ponieważ szyby te zapobiegają ucieczce ciepła z pomieszczenia.
  • SGG COOL-LITE® ST
    Sto szyby o zmniejszonej przejrzystości. Powłokę tych szyb można dodatkowo pokrywać sitodrukiem. Szyby tego typu montuje się albo jako szyby pojedyncze, albo w szybach zespolonych, z zastrzeżeniem jednak, że powłoka ochronna skierowana powinna być w tym przypadku do wnętrza. Szkło z tej gamy można poddawać hartowaniu, co czyni z tego rodzaju szyb idealny element konstrukcyjny.
  • SGG COOL-LITE® CLASSIC
    to szkła, które można zabarwić na jeden z wielu kolorów. Bez względu na wybrany barwnik, SGG COOL-LITE CLASSIC cechują się doskonałą ochroną przed promieniowaniem słonecznym i zróżnicowanymi parametrami spektrofotometrycznymi (w zależności od zastosowanego barwnika). Szkło SGG COOL-LITE CLASSIC może zostać zahartowane przed pokryciem powłoką magnetronową i wówczas jest doskonałym elementem konstrukcyjnym.

Parametry

Poniżej znajdują się parametry wybranych szyb zespolonych z COOL-LITE

Parametry szyb zespolonych Kontakty - Budvar Łódź

& Biuro ZR Consulting

ul. Brzezińska 103

tel.42 617 24 41

tel./fax42 634 23 61

   Zdzisław Rędzikowski

mob.507 105 953

   Michał Rędzikowski

mob.517 798 702

Formularz zapytania

 Bezołowiowe okna PCV Budvar Łódź Okna bez ołowiu