Ważne przy wyborze stolarki

Poradnik jak kupić dobre okna

Oto krótki poradnik kupującego okna, co wiedzieć, jak wybrać okna?

Ramy i skrzydła okienne

Ramy i skrzydła okienne - najtrwalsze i bez ołowiu pochodzą z importu. BUDVAR sprowadza je z Troidorfu z Niemiec. W przypadku okien z PCV, wykonane są one z wielokomorowych profili PVC i zależnie od ich konstrukcji wewnętrznej, mają różną wytrzymałość mechaniczną.
Bywa, że często wytwarzane sa z domieszkami ołowiu. Takich nie polecamy! - Dobrze sprawdź, nie zachwycaj się jedynie ceną!

Warto wybierać takie profile, w których komory, w przekroju poprzecznym, przypominają plastry miodu. Takie jak okna typu Comfort lub okna T-Passive. Zapewniają one dobrą izolacyjność termiczną, akustyczną oraz sztywność. Liczba komór jest istotna, ale raczej ma mniejsze znaczenie - jest przede wszystkim często nadużywanym narzędziem marketingowym. Natomiast ważna jest szerokość profili - optymalnie to 70 mm.

Wewnątrz profili powinny być umieszczone wzmocnienia stalowe - im jest ich mniej tym lepiej, gdyż stal bardzo dobrze przewodzi ciepło i stanowi niekorzystny dla stolarki mostek termiczny. Zbyt dużo wzmocnień stalowych to dodatkowy ciężar, który może prowadzić do odkształceń skrzydeł. Nie można jednak ich włożyć za mało Nie można jednak przesadzać. Stal w połączeniu z szybą decyduje o sztywności stolarki - jej właściwy dobór może zdecydować o trwałości produktu. Warto postawić na markowe okna wytwarzane przez firmy o co najmniej kilkuletnim stażu na rynku.
W przypadku okien drewnianych profile powinny być zbudowane z odpowiednio sklejonych warstw drewna.

Szyby

Szyby - najczęściej oferowane są o współczynniku przenikania ciepła U = 1,0 W/m2K. Warto jednak zastanowić się, czy nie skusić się na szyby o współczynniku 0,6 W/m2K. -Te, BUDVAR ma w bardzo korzystnej cenie. Zapewnią one optymalną ochronę domu przed zimnem.

Należy też pamiętać o odpowiednim wskaźniku izolacyjności akustycznej Rw, chroniącym przed hałasem - w tradycyjnych szybach osiąga on około 32 dB. Im jest wyższy, tym lepsza izolacja akustyczna.
Jeżeli chcemy ochronić się przed włamywaczami, zastosujmy szyby hartowane i laminowane. Od grubości tafli i warstw laminatu zależy czy szyba będzie bezpieczna, antywłamaniowa, a nawet pancerna.

Okucia

Okucia - mogą być przesuwne, uchylne, rozwieralne lub uchylno-rozwieralne. Te ostatnie są najpopularniejsze, ponieważ łączą funkcje otwierania i uchylania okna. Okucia muszą być markowe, inaczej stolarka nie będzie funkcjonować prawidłowo. Największe doświadczenia na tym polu ma firma ROTO GmbH, która dostarcza swoje wyroby do Budvaru.

Uszczelki

Uszczelki - odpowiedzialne są za szczelność okna. Wykonane są z elastycznych i wytrzymałych na zmiany warunków atmosferycznych tworzyw, najlepiej tzw. sztucznego kauczuku (EPDM). Są one elementem zabezpieczeniem wnętrza przed wodą, wiatrem, utratą ciepła, hałasem oraz kurzem.

Klamki

Klamki - by zapewnić zadowolenie warto dobrać takie, które najlepiej pasują do wnętrza. Niektóre z nich mogą być wyposażone dodatkowo w zamek z kluczykiem. Dostępne są w wielu kształtach i kolorach.
Oferta Biura Partnera Budvar Sp. z O.O., Łódź  Poradnik klienta ważne przy wyborze stolarki stolarka pcv, okna aluminiowe, drzwi zewnętrzne, stolarka alu, stolarka otworowa z drewna, parapety drewniane, antywłamaniowe rolety zewnętrzne, żaluzje, szyby specjalne, okna nietypowe Dealer Budvar ❖ Poradnik klienta ważne przy wyborze stolarki — Łódź, Brzezińska 103/105. Sprzedaż okien PCV Łódź: okna PVC, drewniane i aluminiowe. Parapety, rolety, szyby Okna Warszawa. Na wymiar Okna PCV Warszawa. - Prowadzimy sprzedaż i montaż okien w Łodzi, Strykowie, Łowiczu, ale również prowadzimy montaż okien w Warszawie. W ofercie dla Państwa mamy drzwi i okna na wymiar, okna nietypowe, a także nietypowe kształty takie jak np. okna okrągłe BUDVAR Centrum Sp.z O.O. - ZR Consulting Łódź, Brzezińska 105. Zajmujemy się sprzedażą stolarki budowlanej i prowadzimy pełnozakresowe usługi budowlane, wykończenia wnętrz i remonty pomieszczeń mieszkalnych i biurowych. Zapraszamy, obsługujemy klientów z Warszawy, teraz również sprzedajemy okna PCV w Warszawie. Oferta na Okna typowe i okna na wymiar o nietypowych kształtach.
Wszystkie prawa zastrzeżone przez budvar.lodz.pl © 2010/23
 wymiana parapetów, gładzie, gipsowe ścian oraz sufitow, remont || wymiana posadzek remont łazienek remont i modyfikacje: instalacji elektrycznej, hydraulicznej
 Kontakty - Budvar Łódź

& Biuro ZR Consulting

ul. Brzezińska 103

tel.42 307 10 79

tel./fax42 634 23 61

   Zdzisław Rędzikowski

mob. 507 105 953

   Michał Rędzikowski

mob. 517 798 702

Więcej kontaktów

Pn - Pt: 8 - 1630

Sob: 8 - 1300

 Bezołowiowe okna PCV Budvar Łódź Okna bez ołowiu