Rolety zewnętrzne

Zewnętrzne rolety z pancerzem aluminiowym

 Rolety okienne Łódź

Rolety zewnętrzne z pancerzem aluminiowym spełniają kilka funkcji:

  • zwiększają izolacyjność cieplną oraz akustyczną przegrody okiennej,
  • stanowią dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem dzięki ryglom automatycznym uniemożliwiającym podniesienie od zewnątrz lameli rolety,
  • umożliwiają całkowite zaciemnienie pomieszczenia trudne do uzyskania innymi metodami, co w upalne dni chroni przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń.


Budowa i praca rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne składają się z paru bardzo istotnych elementów, od których zależy ich jakość oraz komfort użytkowania. Roleta składa się z połączonych ze sobą profili tworząc w ten sposób kurtynę. Rolety okienne mogą być wykonywane z PVC, aluminium oraz drewna. Warto zastanowić się nad rodzajem materiału z którego będzie wykonana nasza roleta, ponieważ jakość i sztywność materiału będzie miała znaczący wpływ na poziom ochrony przed włamaniem.
Praca rolet polega na przesuwaniu się poziomych profili po pionowych prowadnicach. Prowadnice mają zapobiec wypadnięciu rolety z szyn a także zabezpieczają m.in. przed podważeniem profili z boku. Na samej górze znajduje się skrzynka z mechanizmem zwijającym, jest ona montowana albo do ściany, albo do ramy okiennej.

Tagi: rolety zewnętrzne Łódź, aluminiowe rolety zewnętrzne Łódź, rolety Łódź, rolety PCV Łódź, rolety zewnętrzne, rolety dekoracyjne, rolety okienne, sterowanie roletami, automatyka do rolet, zabudowy szklano aluminiowe Łódź, fasady aluminiowe konstrukcje metalowe, żaluzje okienne Łódź, fasady aluminiowe okna Łódź, dodatki okienne Łódź, aluminiowe elementy zabudowy zewnętrznej, akcesoria do okien i drzwi Łódź, ogrody zimowe Łódź, Kontakty - Budvar Łódź

& Biuro ZR Consulting

ul. Brzezińska 105

tel.42 617 24 41

tel./fax42 634 23 61

   Zdzisław Rędzikowski

mob.507 105 953

   Michał Rędzikowski

mob.517 798 702

Formularz zapytania

 Bezołowiowe okna PCV Budvar Łódź Okna bez ołowiu