SZYBY BIOCLEAN ®

OKNA SAMOCZYSZCZĄCE !!!
/ szkło dwupowłokowe z powłoką samoczyszczącą /

Szkło dwupowłokowe - definicja

Samoczyszczące szkło dwupowłokowe to wysoce zaawansowany materiał. Szybę pokrywa się z obu stron różnymi warstwami ochronnymi. Z jednej strony jest to warstwa tlenku tytanu, który charakteryzuje bardzo wysoka odporność na czynniki atmosferyczne oraz niezwykła zdolność do samooczyszczania, a z drugiej strony szybę powleka się specjalną warstwą, której składniki zapewniają ochronę przed utratą ciepła oraz umożliwiają redukcję dopływu promieni słonecznych.

Żywotność wszystkich powłok jest taka sama, jak żywotność szkła lub dłuższa, więc szyba dwupowłokowa nie traci z biegiem czasu swoich właściwości. Odpowiedni dobór substancji wchodzących w skład powłoki miękkiej (powłoka twarda to powłoka tytanowa) powoduje, że szyba ma lepsze właściwości termoizolacyjne i lepiej kontroluje dopływ światła.

Właściwości

Szyby dwupowłokowe zdecydowanie ograniczają nagrzewanie się pomieszczeń. Dzieje się tak dlatego, że nawet do 40% promieniowania podczerwonego jest odbijane na zewnątrz. Samooczyszczanie jest możliwe dzięki niezwykłym właściwościom warstwy tlenku tytanu. Dochodzi tam, w zależności od warunków, do fotokatalizy, czyli rozkładu bardzo drobnych cząstek brudu pod wpływem światła słonecznego (a konkretnie promieniowania UV) lub do zmywania zabrudzeń, jeśli na szybie utworzy się cienka warstwa filtru wodnego. Szyba Biocelan nie różni się wyglądem od szyb zwykłych typu float, ale należy pamiętać, że choćby podczas deszczu można będzie bez trudu rozróżnić obie szyby, dlatego nie jest ze względów estetycznych rozsądnie, jeśli na jednej elewacji zestawione zostaną obok siebie różne szyby.

czytaj... BIOCLEAN - W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH

Co to jest szkło samoczyszczące?
Termin „samoczyszczące” oznacza, że czyszczenie szkła odbywa się w dużej mierze „siłami natury” (słońce i deszcz „myją” szyby). Nie oznacza to jednak, że szkło nie wymaga konserwacji, zwłaszcza w przypadku silnych zabrudzeń lub dużego zanieczyszczenia atmosferycznego.

Jak poznać szybę SGG BIOCLEAN?
Na powłoce przyklejona jest etykieta SGG BIOCLEAN. Jaka jest trwałość SGG BIOCLEAN? Powłoka samoczyszcząca SGG BIOCLEAN jest trwale związana z powierzchnią szkła: trwałość jej porównywalna jest z trwałością szkła.

Kiedy uaktywnia się funkcja samoczyszczenia?
Właściwości samoczyszczące SGG BIOCLEAN uaktywniają się stopniowo pod wpływem działania promieni ultrafioletowych oraz światła dziennego w ciągu tygodnia od zamontowania i pierwszego mycia.

Czy SGG BIOCLEAN działa, gdy szyba jest w cieniu?
Tak, funkcja samoczyszczenia uaktywnia się z chwilą, gdy SGG BIOCLEAN znajdzie się na zewnątrz, nawet w przypadku braku bezpośredniego działania słońca.

Czy SGG BIOCLEAN działa w nocy?
Tak, właściwości hydrofilne SGG BIOCLEAN pozostają aktywne i nie dopuszczają do powstawania śladów kropel w przypadku deszczu.

Czy SGG BIOCLEAN działa, jeżeli szyba jest osłonięta od deszczu?
Tak, proces fotokatalizy niszczy zanieczyszczenia organiczne i nadaje szybie właściwości hydrofilne, które ułatwiają mycie.

W jaki sposób uzupełniać konserwację SGG BIOCLEAN?
Zwyczajne zroszenie wodą lub przetarciemiękką ścierką zwilżoną wodą usuwa na ogół nawet oporne ślady. Tak jak w przypadku każdej szyby, lepiej jest, gdy woda ma małą zawartość wapnia. Bardzo oporne zabrudzenia należy zmywać ciepłą wodą z dodatkiem delikatnego detergentu albo środka do czyszczenia szyb (bez właściwości ściernych !).

Parametry spektrofotometryczne szyby CLIMAPLUS 4S BIOCLEAN
SZYBY ZESPOLONE ZE SZKŁEM DWUPOWŁOKOWYM - Parametry spektrofotometryczne szyby CLIMAPLUS 4S BIOCLEAN

Oprócz CLIMAPLUS 4S istnieje szereg szyb z szkłem dwupowłokowym z powłokami przeciwsłonecznymi COOL-LITE o różnym zabarwieniu i parametrach spektrofotometrycznych.

Budowa szyby zespolonej CLIMAPLUS 4S BIOCLEAN

Budowa szyby zespolone ze szkłem dwupowłokowym - CLIMAPLUS 4S BIOCLEAN

Montaż i utrzymanie w czystości

Nasze ekipy monterów są doskonale przygotowane do montażu okien z powłokami samoczyszczącymi. W procesie produkcji takich szyb i później montażu okien zaleca się unikania preparatów silikonowych, których składniki mogłyby zakryć powłokę samoczyszczącą. Uszczelki suche z syntetycznego kauczuku i wstępnie suche kity polimerowe pozwalają na bezpieczniejszy montaż, bez ryzyka utraty właściwości szyb Biocelan.

Choć powłok samoczyszcząca wiele zabrudzeń usunie z siebie sama, to nie są to okna, które w ogóle nie wymagają czyszczenia. W normalnych warunkach wystarczy jednak, aby okno wyczyścić, spryskać je wodą demineralizowaną. Jeśli zabrudzenia nie ustępują, można użyć gorącej wody z dodatkiem niezbyt agresywnych detergentów. Do czyszczenia szyb Biocelan wolno używać czystego ściągacza lub ścierki.

Najważniejsze zalety.

Szyby Biocelan to większy komfort użytkowania i mniej kłopotliwe utrzymanie:

  • ochrona przed nagrzewaniem się pomieszczeń – odpowiednia temperatura przez cały rok;
  • większe nasłonecznienie w pomieszczeniu – nie musisz używać żaluzji, żeby było chłodniej, a tylko, jeśli ma być ciemniej;
  • mniej mycia okien i mniej detergentów w środowisku;
  • lepsza widoczność w czasie deszczu, szybsze parowanie z powierzchni szyby (i brak zacieków);

Gdzie stosować.

Szyby Biocelan doskonale sprawdzą się tam, gdzie deszcz pada bezpośrednio na okna, a ich umycie nie jest proste: ogrodach zimowych, na werandach, a także na fasadach.

WAŻNE! Szyby BIOCLEAN są produkowane zarówno w pakietach dwuszybowych jak i trzyszybowych, jak również w zespoleniach z szybami P2 i P4.