Stolarka z aluminium: Wskazówki ważne przy wyborze

Aluminium jest doskonałym materiałem do produkcji profili okiennych – lekkie, bardzo wytrzymałe, odporne na czynniki atmosferyczne, bardzo łatwe w montażu i niezbyt drogie. Profile aluminiowe przez długie lata zachowują pełną funkcjonalność oraz nie tracą walorów estetycznych. Dostępność różnych systemów i profili stwarza nieskończone możliwości aranżacyjne i pozwala na wykonywanie wszystkich rodzajów okien, także tych najbardziej wyszukanych technologicznie. Aby wybrać właściwy system, trzeba jednak zwrócić uwagę na jego ogólną charakterystykę.

Technologia - aluminium pozwala na tworzenie konstrukcji sztywniejszych niż te, które powstają z PCV, dzięki czemu przestrzeń zajęta przez taką konstrukcję może być większa bez uszczerbku dla bezpieczeństwa i funkcjonalności budynku. Dzięki innowacyjnym technologiom stosowanym przy tworzeniu profili bardzo dobrze zatrzymują one ciepło wewnątrz budynku. Większa niż w przypadku okien z PCV jest także trwałość, co ważne jest szczególnie tam, gdzie stolarka będzie poddawana istotnym naprężeniom wynikającym z warunków pogodowych albo z charakteru użytkowania. Różnorodność profili pozwala na wykorzystanie systemów aluminiowych do projektowania nie tylko prostych okien lub drzwi, ale także całych fasad, dachów i elementów dekoracyjnych.

Estetyka - rozwiązania stosowane przy konstruowaniu profili aluminiowych pozwalają na ich estetyczne wykończenie. Gładka powierzchnia, możliwość anodowania lub malowania w pełnej palecie RAL (proszkowo, co dodatkowo zwiększa odporność na uszkodzenia i korozję) sprawiają, że profile aluminiowe przez długi czas wyglądają atrakcyjnie: nie żółkną tak, jak niektóre profile tworzywowe. Wiele systemów umożliwia gięcie kształtowników tak, aby powstały łuki lub konstrukcje łukowe, a także malowanie dwubarwne (inne wewnątrz i na zewnątrz), co daje dodatkowe możliwości aranżacyjne.

Bezpieczeństwo - profile aluminiowe dają możliwość zamontowania praktycznie wszystkich okuć zgodnych ze współczesnymi normami, a to oznacza, że są przynajmniej tak samo bezpieczne, jak profile wykonane z PCV. Można do nich dołączyć także specjalistyczne zabezpieczenia szyb czy okucia wzmacniające, a wybrane profile mogą posłużyć do wprawiania szyb ognioodpornych. Aluminium – co wynika z jego właściwości surowcowych – spełnia normy bezpieczeństwa pożarowego i może zostać wykorzystane do produkcji skrzydeł antywłamaniowych.
 Kontakty - Budvar Łódź

& Biuro ZR Consulting

ul. Brzezińska 103

tel.42 617 24 41

tel./fax42 634 23 61

   Zdzisław Rędzikowski

mob.507 105 953

   Michał Rędzikowski

mob.517 798 702

Formularz zapytania

 Bezołowiowe okna PCV Budvar Łódź Okna bez ołowiu