Szyby

Szyby do stolarki okiennej

Szyba ma o wiele więcej funkcji, niż by to się wydawało w pierwszej chwili. Ten pozornie prosty element jakim jest szyba, zajmuje często ¾ powierzchni okna i odpowiedzialny jest za wiele cech, ważnych dla użytkownika i jego wygody. Z tego właśnie powodu, intensywnie rozwijane są technologie wieloszybowe, tzw. szyby zespolone.

Podstawowym standardem jest dziś podwójna szyba zespolona (zespół szybowy), złożona z dwóch szyb ciepłochronnych, o niskiej przenikalności termicznej (zgodnie z normą PN-EN 674). Najczęściej szyby zespolone, pomiędzy warstwami szkła posiadają gaz szlachetny, Argon, który bardzo słabo przewodzi ciepło i dzięki temu staje się niewidocznym izolatorem ciepła. Technologie zespoleń wielu szyb i tworzenie wielu warstw odzielanych gazem, powoduje zwielokrotniony efekt izolacji cieplnej i dźwiękowej. Jedna z szyb jest zwykle szybą typu float. Oznacza to, że w procesie produkcji została pokryta niewidoczną, bardzo cienką, ale skutecznie zatrzymującą ciepło, warstwą metali szlachetnych. Powłokę taką nazywa się powłoką niskoemisyjną.

Powłoka niskoemisyjna to cienka przeźroczysta warstwa pokrywająca szkło, która w sposób selektywny przepuszcza promieniowanie cieplne. Pozwala to na uzyskanie maksymalnych zysków z promieniowania słonecznego przy jednoczesnym ograniczaniu strat cieplnych. Powłoka ta przepuszcza wpadające do pomieszczenia wysokotemperaturowe promieniowanie słoneczne o krótkiej długości fali, stanowiąc jednocześnie barierę dla niskotemperaturowego promieniowania z wnętrza pomieszczenia o długim okresie fali. Dużą zaletą szkła z warstwą niskoemisyjną jest wysoka przepuszczalność światła.

Szyby zespolone

Odpowiednia szyba zespolona, daje wiele korzyści. Przede wszystkim redukuje utratę ciepła, a więc obniża koszty ogrzewania. Po drugie blokuje promieniowanie UV, które nie tylko jest szkodliwe dla ludzi, ale – co w domu jest najbardziej odczuwalne – powoduje blaknięcie farb, tapet czy mebli. Odpowiednia przejrzystość szyby, a co za tym idzie przepuszczalność dla światła, to sposób na poprawę nastroju. Dźwięko-izolacyjność systemów multiszybowych, szyby zespolone znakomicie pozwalają stworzyć w pomieszczeniach strefę odizolowaną dźwiękowo, ale jednocześnie dobrze doświetloną.

Promieniowanie słoneczne może być przez szyby redukowane na dwa sposoby, dlatego szyby można podzielić na dwie kategorie:

Rodzaje szyb

  • szyby absorpcyjne - tutaj zaklasyfikować należy większość szyb barwionych na kolor niebieski, zielony brązowy lub szary. Promieniowanie słoneczne zostaje zaabsorbowane przez cząsteczki barwnika.
  • szyby refleksyjne - tutaj także często barwi się szkło, ale nie jest to w żaden sposób wymogiem. Istotna jest natomiast warstwa tlenków metali, które są wtopione w powierzchnię szyby, a które odbijają promienie słoneczne, zanim te dostaną się do pomieszczenia.Oferta Biura Partnera Budvar Sp. z O.O., Łódź  Szyby stolarka pcv, okna aluminiowe, drzwi zewnętrzne, stolarka alu, stolarka otworowa z drewna, parapety drewniane, antywłamaniowe rolety zewnętrzne, żaluzje, szyby specjalne, okna nietypowe Budvar ❖ Szyby — Łódź, Brzezińska 103/105. Sprzedaż okien PCV Łódź: okna PVC, drewniane i aluminiowe. Parapety, rolety, szyby Okna Warszawa. Na wymiar Okna PCV Warszawa. - Prowadzimy sprzedaż i montaż okien w Łodzi, Strykowie, Łowiczu, ale również prowadzimy montaż okien w Warszawie. W ofercie dla Państwa mamy drzwi i okna na wymiar, okna nietypowe, a także nietypowe kształty takie jak np. okna okrągłe BUDVAR Centrum Sp.z O.O. - ZR Consulting Łódź, Brzezińska 105. Zajmujemy się sprzedażą stolarki budowlanej i prowadzimy pełnozakresowe usługi budowlane, wykończenia wnętrz i remonty pomieszczeń mieszkalnych i biurowych. Zapraszamy, obsługujemy klientów z Warszawy, teraz również sprzedajemy okna PCV w Warszawie. Oferta na Okna typowe i okna na wymiar o nietypowych kształtach.
Wszystkie prawa zastrzeżone przez budvar.lodz.pl © 2010/23
 wymiana parapetów, gładzie, gipsowe ścian oraz sufitow, remont || wymiana posadzek remont łazienek remont i modyfikacje: instalacji elektrycznej, hydraulicznej
 Kontakty - Budvar Łódź

& Biuro ZR Consulting

ul. Brzezińska 103

tel.42 307 10 79

tel./fax42 634 23 61

   Zdzisław Rędzikowski

mob. 507 105 953

   Michał Rędzikowski

mob. 517 798 702

Więcej kontaktów

Pn - Pt: 8 - 1630

Sob: 8 - 1300

 Bezołowiowe okna PCV Budvar Łódź Okna bez ołowiu